13.07 - 22.00 Մոսկվա, փոքր սրահ
Սց./ռեժ./մոնտ.` Նարինե Մկրտչյան, Արսեն Ազատյան, օպեր.` Լ. Աթոյանց, Ա. Խաչատուրյան, երաժշտ.` Կոմիտաս, հնչ.` Ա. Սահակյան, պրոդ.` Նարինե Մկրտչյան, Արսեն Ազատյան:
Նկարահանվել են. Ա. Աբելյան, Ա. Մարտիրոսյան, Ն. Գրիգորյան, Լ.Դալլաքյան:
Ֆիլմը նվիրված է Անդրեյ Տարկովսկու հիշատակին: 1965-ին նա այցելել է Հայաստան: Պատահաբար վավերացվել են մեծանուն վարպետի` Գեղարդի վանք կատարած այցի մի քանի դրվագներ:  Այդ կադրերը` իբրեւ եզակի արժեք, հնարավորություն են տվել նոր նկարահանումներով միացնել անցյալն ու ներկան` լրացնելով կինոխցիկի աչքից վրիպածը:
Նարինե Մկրտչյան և Արսեն Ազատյան
Նարինե Մկրտչյան (Ծնվել է 1960, Երեւան)
Արսեն Ազատյան (Ծնվել է 1959, Երեւան)
Ավարտել են Երեւանի մանկավարժական ինստիտուտի մշակույթի ֆակուլտետի կինոռեժիսուրայի բաժինը: 1981-86 թթ. աշխատել են "Հայֆիլմ" կինոստուդիայում` որպես ռեժիսորի ասիստենտ, 1987-ից` որպես բեմադրող ռեժիսոր եւ սցենարիստ:
1990 թ. հիմնադրել են "ԱՅՍՕՐ", հետագայում` "ԱՅՍՕՐ-ՊԼՅՈՒՍ" ֆիլմարտադրությունը, որտեղ նկարահանել են երկու լիամետրաժ և մի քանի կարճամետրաժ ֆիլմեր, որոնք մասնակցել են բազմաթիվ միջազգային կինոփառատոների, ինչպիսիք են` Բեռլինի (հատուկ հիշատակություն), Մոսկվայի, Մոնրեալի, Ռոտերդամի (հատուկ մրցանակ), Եկատերինբուրգի (հատուկ մրցանակ), Նիոնի (հատուկ հիշատակություն), Էդինբուրգի, Տաորմինայի, Ռիգայի, Օդենսի, Ռոշդի և այլ փառատոներ, ստացել են մրցանակներ և լայն արձագանք մամուլում:
Նատյուրմորտ (1981), Ինքնադիմանկար (1981), Ծովացուլ (1984), Անակնկալ (1986), Սեւ խոռոչներ (1989), Պահապան հրեշտակ (1990), Բոբո (1991), Ռադիո Երեւան (1992), Սուրբ Ծնունդ (2002), Սուսերով պարը (2002), Ճամփեզրին (2004):

13.07 - 22.00 Moscow Cinema, Small Hall
The film is dedicated to the world famous film maker Andrey Tarkovsky. In 1965 he visited Armenia. A few scenes of his visit to Geghard Monastery were incidentally filmed. This unique footage enabled to link the past and present with new filming bridging the “gaps” of the camera.
Narine Mkrtchyan&Arsen Azatyan
Narine Mkrtchyan (born 1960, Yerevan) Arsen Azatyan (born 1959, Yerevan) They both graduated from the Film Directing Department of Armenian Yerevan Pedagogical Institute. In 1981–1986 worked at Hayfilm State Studio as director assistants, since 1987 – as film-directors and scriptwriters. In 1990 they established AYSOR after AYSOR-PLUS FILM PRODUCTIONS, where made two feature and four short fiction films. The films have been shown and awarded in several international film festivals, including those in Berlin (Special mention), Moscow, Ekaterinbourgh (Special prize), Montreal, Rotterdam (Special prize), Neon (Special mention), Edinburgh, Taormina, Odense, Barselona, and etc.