11.07 - 22.00 Նաիրի, մեծ սրահ
Սց.` Մարտին Շերման, ռեժ.` Սթիվն Ֆրիրս, օպեր.` Էնդրյու Դան, կոմպոզ.` Ջորջ Ֆենթոն, նկ.` Հուգո Լուչիչ-Վիհովսկի, հնչ.` Նիք Ֆոուլի, Ջոնաթան Ռաշ, մոնտ.` Լուչիա Ձուկետտի, պրոդ.` Նորմա Հեյման:
Դերերում. Ջուդի Դենչ, Բոբ Հոսքինս, Ուիլ Յանգ, Քելի Ռայլի, Թելմա Բարլոու. Քրիսթոֆեր Գեսթ:
Նոր այրիացած ունեւոր Լորա Հենդերսոնը անելիք չունի պատերազմական Լոնդոնում: Հանուն քմահաճույքի նա գնում է "Ուինդմիլ" լքված թատրոնը Ուեսթ Էնդում եւ հանձնում իմպրեսարիո Վիվիան Վան Դամի տնօրինությանը, չնայած այս երկուսը լեզու չեն գտնում: Թեեւ անվերջանալի ռեւյուի գաղափարը հաջողությամբ է պսակվում, մյուս թատրոնները նմանակում են, եւ գործը ձախողվելու վրա է: Լորան առաջարկում է շոուի մեջ մերկ աղջիկներ մտցնել, բայց Վան Դամը հիշեցնում է« որ Բրիտանիայում ներկայացումներն արտոնող լորդ Չեմբերլենը դրա մասին իր կարծիքը կունենա: Բարեբախտաբար, տիկին Հենդերսոնը նրա բարեկամուհին է:
Սթիվն Ֆրիրս
Ծնվել է 1941, Լիչեսթեր, Մեծ Բրիտանիա:
Նախքան արվեստի ասպարեզ մտնելը իրավաբանություն է ուսանել Քեմբրիջի համալսարանում: Լոնդոնի արքայական թատրոնում եղել է ռեժիսոր Լինդսի Անդերսոնի եւ դերասան Ալբերտ Ֆինիի օգնականը: Կինոյում կարիերան սկսել է որպես ռեժիսոր Կարել Ռայսի ասիստենտ` 1966 -1972 թթ. աշխատելով նրա հետ: 1968-ին կայացել է Ֆրիրսի ռեժիսորական դեբյուտը: Մի քանի հեռուստաֆիլմից հետո նրա վերելքն ապահովել է "Իմ հոյակապ լվացքատունը" (Հանիֆի Քուրեշիի սցենարով): Ֆրիրսը եւ Քուրեշին կրկին համագործակցեցին լոնդոնցի զույգի անկայուն հարաբերությունների մասին պատմող "Սեմին եւ Ռոզին անկողին են մտնում" ֆիլմում: Ֆրիրսի հաջորդ երեք ֆիլմերն ամենահաջողն էին նրա կարիերայում: Առաջինը` "Ականջներդ սրիր"-ը, կենսագրական դրամա է անգլիացի հակասական  դրամատուրգ Ջո Օրթոնի մասին. Մեկ տարի անց "Վտանգավոր կապերը", ըստ Շոդերլո դը Լակլոյի վեպի` Ջոն Մալկովիչի եւ Գլեն Քլոուզի մասնակցությամբ, լավագույն ռեժիսորական աշխատանքի համար ներկայացվեց Բրիտանական կինոակադեմիայի մրցանակին եւ մի շարք միջազգային մրցանակների արժանացավ: Ֆրիրսին ավելի մեծ միջազգային ճանաչում բերեց "Խաբեբաները", որը լավագույն ռեժիսորական աշխատանքի համար առաջադրվեց "Օսկարի": 2002-ին ասպարեզ հանեց իր լավագույն ֆիլմերից մեկը` "Կեղտոտ հմայքները" դրամատիկ թրիլերը` Լոնդոնում աշխատող եւ գոյատեւող ապօրինի գաղթականների մասին: 2003-ին եւս մեկ անգամ ֆիլմ  նկարահանեց Բրիտանական հեռուստատեսության համար. "Գործը" քաղաքական դրամա է, որը պատմում է, թե ինչպես Թոնի Բլերն անցավ Լիբերալ կուսակցության գլուխ:
Այրում (1968), Խուզարկուն (1971), Անիծված երեխաներ (1979), Հարվածը (1984), Իմ հոյակապ լվացքատունը (1985), Ականջներդ սրիր (1987), Սեմին եւ Ռոզին անկողին են մտնում (1987), Վտանգավոր կապեր (1988), Խաբեբաները (1990), Մերի Ռայլի (1996), Կրպակը (1996), Հայ¬Լո երկիրը (1998), Անհուն հավատարմություն (2000), Լիամ (2000), Կեղտոտ հմայքներ (2002), Տիկին Հենդերսոնը ներկայացնում է (2005):

NON COMPETITION PROGRAM
Recently widowed well-to-do Laura Henderson is at a bit of a loose end in inter-war London. On a whim she buys the derelict Windmill theatre in the West End and persuades impresario Vivian Van Damm to run it, despite the fact the two don't seem to get on at all. Although their idea of a non-stop revue is at first a success, other theatres copy it and disaster looms. Laura suggests they put nudes in the show, but Van Damm points out that the Lord Chamberlain, who licenses live shows in Britain, is likely to have something to say about this. Luckily Mrs. Henderson is friends with him.
Stephen Frears
Born 1941, Leicester, UK.
Born in Leicester on June 20, 1941, Frears studied law at Cambridge University before turning to the arts. He became involved with London's Royal Court Theatre, where he served as an assistant to director Lindsay Anderson and to actor Albert Finney. He started his career in the film industry as an assistant director to Karel Reisz, with whom he worked from 1966 until 1972. In 1971, Frears made his directorial debut with Gumshoe. Frears helmed a few made-for-television films, and in 1985, he had his breakthrough directing My Beautiful Laundrette, - written for the screen by Hanif Kureshi. Frears and Kureshi again collaborated on Sammy and Rosie Get Laid (1987), a film about the faltering relationship between a London couples. Frears' next three films proved to be some of the most successful in his career. The first, Prick up Your Ears (1987), was a biographical drama about the celebrated and controversial English playwright Joe Orton. A year later, a Best Director BAFTA nomination and a number of international honors greeted Frears for Dangerous Liaisons his adaptation of Choderlos de Laclo, with John Malkovich and Glenn Close. Frears gained more international acclaim and a Best Director Oscar nomination in 1990 for The Grifters. Frears continued in 2000 with a nod to his past by directing the television remake of Fail Safe, featuring an all-star cast headed by George Clooney and Harvey Keitel. It was the first live two-hour telefilm in decades. The same year he releases the drama Liam. In 2002, Frears made one of his very best films, Dirty Pretty Things, a biting yet hopeful drama-thriller about illegal aliens working, living, and surviving in London. In 2003, Frears once again directed a film for British television. The Deal was a historical political drama about how Tony Blair came to be the head of the Liberal party.