ՀԱՐՍԱՆԻՔՆԵՐԻ ՌԵԺԻՍՈՐԸ
Սց,/ռեժ.` Մարկո Բելլոկկիո, օպեր.` Պասկուալե Մարի, կոմպոզ.` Ռիկկարդո Ջանյի, Մարիանջելա Մելատո, Կարլո Կրիվելլի, նկ.` Մարկո Դենտիչի, հնչ.` Գաետանո Կարիտո, մոնտ.` Ֆրանչեսկո Կալվելլի, պրոդ.` Մարկո Բելլոկկիո, Սերջո Պելոնե, Լուչիանո Մարտինո, Մասսիմո Վիլյար:
Դերերում. Սիլվիա Այելլի, Բրունո Կարիելլո, Կորիննե Կաստելլի, Սերջո Կաստելլիտտո, Ջաննի Կավինա, Մաուրիցիո Դոնադոնի:
Ֆրանկո Էլիկան կինոռեժիսոր է, որն անհանգստացած է իր դստեր ամուսնությամբ մի կաթոլիկ ծայրահեղականի հետ: Միևնույն ժամանակ նա նկարահանում է "Հարսանիքների ռեժիսորը" ֆիլմի նոր տարբերակը: Սակայն ֆիլմի արտադրության հետ կապված սկանդալ է ծագում, որը նրան  ստիպում է փախնել Սիցիլիա: Այնտեղ նա հանդիում է պարոն Պալագոնիային, որից առաջարկ է ստանում նկարահանել նրա դստեր հարսանիքը: Սակայն արարողությաններ նկարահանումների թոհուբոհի ժամանակ Ֆրանկոն սիրահարվում է հարսնացուին:
Ծնվել է 09.11.1939, Պիաչենցա, Էմիլիա - Ռոմանիա, Իտալիա:
Իրավաբանի եւ դպրոցական ուսուցչուհու որդի է, կաթոլիկական խիստ դաստիարակություն է ստացել բուրժուական հարկի տակ: Մի կարճ շրջան դերասանական արվեստ պարապելով` ընդհատել է փիլիսոփայության ուսումնառությունը Միլանի Սուրբ Սրտի համալսարանում` Հռոմի Փորձարարական կենտրոնի կինոդպրոցում ռեժիսուրա ուսանելու համար: Այնուհետև շարունակել է ուսուցանումը Լոնդոնի Արվեստների դպրոցում, այն ավարտելով Անտոնիոնիին և Բրեսոնին նվիրված թեզի պաշտպանությամբ: Մի շարք կարճամետրաժ եւ վավերագրական ֆիլմեր է ստեղծել նախքան իր բարեհաջող դեբյուտը "Բռունցքերը գրպանում" ֆիլմով 1965-ին` որին գլխավոր մրցանակ շնորհվեց Լոկառնոյի միջազգային կինոփառատոնում: Հասարակության եւ նրա ախտերի մանրապատկերի` ներընտանեկան արյունապիղծ կապերի նողկալի պատմությամբ խորհրդանշվող սոցիալական անկման վառ քննադատությունը վերստին առկա է Բելլոկկիոյի երկրորդ խաղարկային ֆիլմում` "Չինաստանը մոտ է" կինոնկարում, որը 1967-ին Վենետիկի միջազգային փառատոնում արժանացավ թե Ժյուրիի հատուկ մրցանակին, թե FIPRESCI-ի պարգեւին: Ինչեւէ, հաջորդ տարի Բելլոկկիոն անդամագրվեց ձախ ծայրահեղական Կոմկուսին եւ հրաժարվեց խաղարկային ֆիլմերից` հանուն քաղաքական մարտաշունչ կինոյի: Նա ներքաշվեց քարոզչական կարճամետրաժների արտադրության մեջ եւ կարծես թե կորած էր մեծ կինոյի համար: Բայց 1971-ին` "Հանուն հոր" ֆիլմով, Բելլոկկիոն վերադարձավ խաղարկային կինո եւ իր սիրելի հակաիշխանական ալեգորիկ թեմաներին: Նրա վարպետության արգասիքն էր 1980-ին Կաննի միջազգային կինոփառատոնում "Ցատկ դեպի դատարկություն" ֆիլմի երկու գլխավոր դերակատարներին` Միշել Պիկոլիին եւ Անուկ Էմեին շնորհված տղամարդու եւ կնոջ լավագույն դերակատարումների մրցանակները:
Մարդ դարձած գիհին (1962), Մեղք եւ պատիժ (1965), Բռունցքները գրպանում (1965), Չինաստանը մոտ է (1967), Հանուն հոր (1972), Հրեշին առաջին էջում դիր (1972), Թոկից փախածները (1975), Հաղթական քայլերգ (197), Ճայը (1977), Կինոմեքենա (հ/ֆ, 1979), Արձակուրդ Վալ Տրիբբիայում (1980), Ցատկ դեպի դատարկություն (1980), Աչքեր, բերան (1982), Հենրիխ IV (1984), Մարմին առած սատանան (1986), Վհուկների գիշերաժողովը (1988), Դատապարտում (1991), Թիթեռի երազը (1994), Խորտակված անուրջներ (1995), Համբուրգի իշխանը (1997), Սրբազան պատմություն (1998), Դայակը (1999), Հնարավոր է մի ուրիշ աշխարհ (2001), Մնաս բարով, անցյալ (հ/ֆ, 2002), Հավատքի ժամը (Մորս ժպիտը) (2002), Բարի օր, գիշեր (2003), Հարսանիքների արարողապետը (2006):

11.07 - 20.00 Moscow Cinema, Blue Hall
Franco Elica is a filmmaker worried about his daughter marriage with a catholic extremist. He is filming also another version of `I Promessi Sposi'. But a scandal explodes within the production pushing Franco to escape in Sicilia. Here he meets Mr. Palagonia that proposes him to film his daughter marriage. But Franco, while is recycling himself as ceremony's filmmaker, falls in love for her.
Born 1939, Piacenza, Emilia-Romagna, Italy.
The son of a lawyer and a schoolteacher, he had a strict Catholic upbringing in a bourgeois home. Having trained briefly as an actor, he interrupted his philosophy studies at Milan’s University of the Sacred Heart to study directing at Rome’s Centro Sperimentale film school and London’s Slade School of Arts. He directed several shorts and documentaries before making an auspicious debut as a feature director in 1965 with Fist in His Pocket, an award winner at the Locarno IFF. The film, a powerful comment on social decadence symbolized through a sordid tale of incestuous relations among a family as a microcosm of society and its ills – once more in his second feature, China Is Near, winner of both the Special Jury Prize and the FIPRESCI Prize at the 1967 Venice IFF. The following year, however, he joined the extreme-left Communist Union and renounced fictional films for politically militant cinema. He became involved in the co-operative production of propaganda shorts and seemed lost to mainstream cinema. But he returned to features and his favorite anti-establishment allegorical themes with In the Name of the Father (1971). His handling of resulted in the awarding of Leap Into Void both the best actor and best actress prizes to the film’s stars, Michel Piccoli and Anouk Aimee, at the 1980 Cannes IFF.
Ginepro fatto uomo (1962), La colpa e la pena (1965),  Fists in His Pocket (I Pugni in Tasca, 1965), China Is Near (La Cina è vicina,1967), In the Name of the Father (Nel nome del padre, 1972), Slap the Monster on Page One (Sbatti il mostro in prima pagina, 1972), Fit to Be Untied (Matti da slegare,1975), Victory March (Marcia trionfale, 1976), The Seagull (Il gabbiano, 1977), The Cinema Machine (La Macchina cinema, TV,1979), Vacation in Val Tribbia (Vacation in Val Tribbia,1980), A Leap in the Dark (Salto nel vuoto,1980), Those Eyes, That Mouth (Gli occhi, la bocca, 1982), Henry IV (1984), Devil in the Flesh (Il diavolo in corpo, 1986), The Sabbath (La visione del sabba, 1988), The Condemnation (La condanna, 1991), The Butterfly's Dream (Il sogno della farfalla, 1994), Broken Dreams (Sogni infranti,1995), The Prince of Homburg (Il Principe di Homburg, 1997), La religione della storia, (1998), The Nanny (La balia, 1999), Another World Is Possible (Un altro mondo è possibile, 2001), ... addio del passato... (TV, 2002), The Religion Hour (My Mother's Smile) (L' ora di religione (Il sorriso di mia madre), 2002), Good Morning, Night (Buongiorno, notte, 2003), The Director of Weddings (Il regista di matrimoni, 2006).