Մամուլ / Նորություններ
ՙՈսկե Ծիրան՚ Երևանյան միջազգային կինոփառատոնը Ռոտերդամի 36-րդ միջազգային կինոփառատոնում եւ Բեռլինի 57-րդ միջազգային կինոփառատոնում
1. ՙՈսկե Ծիրան՚-ի քույր-փառատոներ`  Ռոտերդամի միջազգային կինոփառատոնը եւ Պուսանի միջազգային կինոփառատոնը Համաձայն նախնական պայմանավորվածության Ռոտերդամի 36-րդ փառատոնի շրջանակներում ս.թ. հուվարի 30-ին Ռոտերդամում ստորագրվեց Ռոտերդամի (Հոլանդիա), Պուսանի (Հարավային Կորեա) և ՙՈսկե Ծիրան՚ միջազգային կինոփառատոների միջև համագործակցություն հաստատելու Հայտարարագիր, ըստ որի նշված երեք փառատոները կդառնան քույր փառատոներ և կաջակցեն միմյանց մի շարք հարցերում: մանրամասն>>
2006-11-15
Կինոփառատոների կոնֆեդերացիա
Հոկտեմբերի 26-ից 30-ը Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբեյում կայացած Դիդոր կինոփառատոնի ընթացքում վեց երկրների` Աֆղանստանի, Հայաստանի, Իրանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի եւ Տաջիկստանի ներկայացուցիչներ Սիդիք Բարմակը, Հարություն Խաչատրյանը, Մոհսեն Մախմալբաֆը, Գուլնարա Աբիկեեվան, Գուլբարա Տալամուշեւան եւ Սաֆար Խակդոդովը ստորագրեցին Կենտրոնական Ասիայի եւ Հարավային Կովկասի կինոփառատոների կոնֆեդերացիա ստեղծելու մասին հռչակագիրը: մանրամասն>>
2006-11-10
Հայկական ֆիլմերը Թուրքիայում
Հոկտեմբերի 6-ից 12-ը Անատոլիայի մշակութային ասոցիացիայի հրավերով Թուրքիայում էր գտնվում ՙՈսկե Ծիրան՚ կինոփառատոնի ծրագրավորող Արծվի Բախչինյանը: մանրամասն>>

Press / News & Press Releases
Yerevan International Film Festival GOLDEN APRICOT in the 36th Rotterdam International Film Festival and in the 57th Berlin International Film Festiva
1. Sister-festivals of GOLDEN APRICOT: The Rotterdam International Film Festival and The Pusan International Film Festival In accordance with the previous agreement in the framework of the 36th Rotterdam International Film Festival on January, 30 there was signed a Declaration on cooperation between Rotterdam (Holland), Pusan (South Korea) and Golden Apricot Intenational Film Festivals, which claims that mentioned 3 Festivals will become sister-festivals and will support each other in many questions. more>>
2006-11-15
Film Festivals Confederation
During the “Didor” International Film Festival in Tajikistan’s capital Dushanbe, October 26-30, Representatives from six countries, Sadik Bardak, Afghanistan; Harutyun Kachatryan, Armenia;  Mohsen Makhmalbaf, Iran; Gulnara Abikeyeva, Kazakhstan; Gulbara Talamusheva; Kyrgyzstan; and Safar Khakdodov, Tajikistan, signed a declaration establishing the Central Asian and Southern Caucasus Film Festivals Confederation. more>>
2006-11-10
Armenian films in Turkey
From 6 to 12 October “Golden Apricot” Yerevan IFF programmer Artsvi Bakhchinyan have been in Turkey by invitation of Anadoly Kultur Association. more>>